Kim jesteśmy

Jesteśmy grupą nieprzypadkowych ludzi, dla których praca jest czymś więcej niż zarabianiem pieniędzy. Uwielbiamy to, co robimy, a satysfakcja z realizacji naszych planów daje nam pozytywny impuls do realizacji kolejnych. 

Nasze działania koncentrujemy na kliencie i aktywnie słuchamy tego, co ma nam do przekazania. Traktujemy siebie i naszych klientów w sposób partnerski. Zaufanie i bezpieczeństwo to dla nas priorytety. 
Zależy nam na pogłębianiu wiedzy – nie tylko tej branżowej. Dysponujemy szerokimi kompetencjami, co po zwala nam oferować duży zakres usług informatycznych zarówno dla dużych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji administracji publicznej.

Nasze główne obszary działania to:

  • Zarządzanie projektami
  • Produkcja oprogramowania
  • Usługi analityczno-projektowe
  • Wdrożenia i integracja
  • Outsourcing informatyczny
  • Szkolenia i doradztwo informatyczne

Misja i wartości

Jesteśmy firmą, dla której najważniejsze jest budowanie rozwiązań w zakresie IT pracujących na sukces Klienta. 

Zadowolenie klientów jest naszym priorytetem. Dlatego nie boimy się zadawać pytań. Rozmawiamy z naszymi klientami i aktywnie słuchamy. 
Strzeżemy naszej uczciwości, bo jest ona tym od czego zależy jakość życia w całym społeczeństwie. Sukces budujemy na naszej wiarygodności i zaufaniu naszych partnerów. Zawsze dotrzymujemy słowa i realizujemy zadania, do których się zobowiązaliśmy. Działamy natychmiast. Traktujemy siebie i klientów partnersko i profesjonalnie pod każdym względem. 
Podpisujemy się pod słowami T. Roosevelta, które brzmią: „Największym przywilejem człowieka jest możliwość ciężkiej pracy nad dziełem, które jest tego warte”. Tak właśnie traktujemy swoją pracę – jako przywilej budowania rozwiązań IT, pracujących na sukces klienta, jego poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia.

Kultura Softiq

Regularnie ćwiczymy burzę mózgów. Stymulujemy kreatywność, wskazujemy nowe możliwości. Wykorzystujemy wrodzoną kreatywność do rozwiązywania wszelkich problemów, pokonywania wszelkich przeszkód i osiągania wszelkich celów jakie sobie wyznaczymy. Wspieramy swoje cele uporem, determinacją i wytrwałością. Wkładamy w swoje projekty nie tylko nasze serca, ale i całych siebie. 
Poszukujemy obszarów doskonałości i przewagi. Naszym najcenniejszym narzędziem pracy jest nasz umysł. Jakość naszego myślenia zależy od jakości naszego życia, dlatego wspieramy i wzmacniamy nasze ciało i umysł poprzez aktywność fizyczną, zainteresowania, zdrową dietę. W dążeniu do sukcesu kierujemy się prawem przyczyny i skutku, co w praktyce sprowadza się do zdania „ucz się i pracuj”. 

Zarząd

Piotr Żurawlow - prezes i założyciel SOFTIQ. Absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki na Politechnice Śląskiej oraz studiów MBA. Doświadczony i skuteczny menadżer. Jego receptą na sukces jest budowanie silnych i trwałych relacji wewnątrz jak i na zewnątrz firmy. Prywatnie uwielbia grę w squasha, żagle i snowboard.
Andrzej Plachta - wiceprezes SOFTIQ. Absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki na Politechnice Śląskiej oraz studiów MBA. Doświadczony menadżer i strateg, sięgający po oryginalne metody usprawniające skuteczność i efektywność zarządzania. Przez wiele lat pełnił kluczową rolę w jednej z największych firm IT w Polsce. Prywatnie miłośnik tenisa, piłki nożnej i dobrej literatury.

 

Grupa Euvic

Należymy do Grupy Technologicznej Euvic, która stanowi największą federację spółek informatycznych w Europie Środkowej. Jej powstanie dowiodło, że przedsiębiorcy potrafią wspierać się i osiągać kompromisy w imię budowy wspólnych interesów. Obecnie Grupa Euvic dysponuje zespołem ponad 1500 inżynierów działających na terenie całej Polski, w Wiedniu, Leverkusen, Londynie i New Jersey a jej Klienci to ponad 900 przedstawicieli wszystkich dziedzin gospodarki krajowej i zagranicznej.
Grupa Euvic konsekwentnie rośnie w siłę i przyczynia się do wewnętrznego rozwoju i ekspansji rynkowej każdej z przynależnych do niej spółek. Więcej informacji na www.euvic.pl